Ai posibilitatea să înveți și să cunoști domeniul auto de la cei mai buni profesioniști

Consilier recepție service auto

Cerințe:

  • studii superioare tehnice dе specialitate (inginer autovehicule rutiere)
  • cunoștinte dе mecanica auto
  • permis conducere, categoria B
  • capacitate de lucru în condiții de stres
  • constituie avantaj expriența pe un post similar

Descrierea jobului:

  • programаreа autovehiculеlor în vedеrеa intrării în procesul de reparаție
  • prеluаrea аutovеhiculelor dе la clienți
  • emitеrеа ofertеlor de reparații și piese de schimb
  • consilierea clienților, stabilirea și recomandarea celor mai bune soluții de reparații
  • întocmirea și aprobarea devizelor de reparație
  • verificarea finală a calității lucrărilor
  • predarea autovehicolelor către client

Program full-time de luni până vineri, între orele 08.00-17.00.
Salariu fix cu tichete de masă și bonus în funcție de realizări.
Mai multe detalii se discută la interviu.
CV-urile se pot depune și personal la sediul nostru de pe strada Hărmanului nr. 49A din Brașov.

Șef recepție birou daune

Cerințe:

  • capacitate de lucru în condiții de stress
  • experiența minim 3 ani pe un post similar

  • recepționarea și preluarea autovehiculelor avariate
  • efectuează constatări sau constatări suplimentare, la autovehiculele avariate împreună cu inspectorii de daune de la societățile de asigurări
  • întocmirea devizelor de reparație și respectarea fișelor de constatare de la asiguratori
  • verificarea actelor și întocmirea dosarului de daună necesar reparației
  • organizează și verifică activitatea de constatare a evenimentelor asigurate ce urmează a fi reparate în baza polițelor de asigurare RCA și CASCO, evaluarea pagubelor
  • colaborare cu societățile de asigurări
  • constituie avantaj cunoașterea programului Audatex.

Consilier vânzări auto

Cerințe:

  • experienta in vanzari – minim 1 an ( in domeniul auto constituie avantaj)
  • abilitati de comunicare si negociere
  • persoana dinamica, sociabila, atenta la detalii
  • bune cunostinte de operare PC – Microsoft Office
  • permis de conducere categoria B – experienta minim 2 ani

  • promovarea si vanzarea autovehiculelor noi
  • prezentarea autoturismelor si efectuarea de probe demonstrative cu clientii
  • analizează cererile de ofertă primite de la clienți și găsește cea mai eficientă metodă de a satisface cerințele acestora
  • intocmirea ofertelor de pret personalizate și transmiterea acestora către clienți
  • prospectarea continua a pietei si gasirea de noi clienti oportunitati de vanzari, inclusiv prin deplasari
  • prezentarea ofertelor de finantare
  • organizarea eficienta a activitatii

Choose File
Mulțumim pentru mesajul tau. A fost trimis.
A apărut o eroare la încercarea de a trimite mesajul dvs. Vă rugăm să încercați din nou mai târziu.

Choose File